468x60

Život v brněnské zoo se nezastavil

Podobné příspěvky

Život v brněnské zoo se nezastavil

Dva v únoru narození takini indičtí, valentýnská mláďata surikat, samec urzona kanadského, který dorazil až z USA a přesun lvů do Polska – to je ve zkratce zvířecí koloběh v Zoo Brno za první týdny roku 2021. Život na Mniší hoře se tedy nezastavil, i když ho zatím stále svým příznivcům zprostředkováváme pouze na sociálních sítích.

Od začátku roku se v brněnské zoologické zahradě stihla narodit více než desítka mláďat různých druhů, mezi posledními jsou to příklad surikaty, osinák africký a dvě mláďata takina indického. „I přesto, že právě takiny se nám daří odchovávat pravidelně, každé narozené mládě znamená pro zoologickou zahradu úspěch. Samozřejmě paralelně jednáme s koordinátorem evropského záchovného programu pro tento druh o transportu dříve narozených jedinců do jiných zahrad,“ řekla kurátorka chovu savců Šárka Mikátová. V Zoo Brno máme aktuálně skupinu devíti takinů, z toho je jeden chovný samec a dvě chovné samice. Letošní mláďata dostala od chovatelů jména Chilli a Hašlerka.

Koronavirová pandemie částečně komplikuje transporty zvířat mezi jednotlivými zahradami. Ale v letošním roce se podařilo přivézt do Brna nového samce urzona kanadského z Minnesoty, který je nyní v povinné karanténě a čeká ho seznamování s brněnskou samicí. Naopak do světa vyrazili dva lvi konžští. „Anoona a Akashinga se narodili na konci roku 2017 a jedná se o první odchov samice Kivu a samce Lolka. Lví rodinka byla mezi návštěvníky velmi oblíbená, ale již delší dobu jsme hledali pro mladé lvy nový domov. A podařilo se. Anoona odjela v polovině února do polské Zoo Chorzow a dnes (11. 3.) vyrazil na cestu do Zoo Zamość i samec Akashinga,“ dodala Mikátová.

Monika Brindzáková


— život v brněnské zoo — | Zoo Brno | zoomag.cz

Populární příspěvky