468x60

Zoo Brno se mění na nákupní centrum

Podobné příspěvky

Zoo Brno se mění na nákupní centrum

Aprílovou novinkou brněnské zoologické zahrady je akce Nakrm mě. Jedná se o virtuální nákupní košík na e-shopu www.brnoid.cz/cs/zoo, kde je možné nakoupit vhodnou potravu pro vybraná zvířata. Lidé tak mohou i malou částkou přispět na chov zvířat a zároveň se dozvědět, co jednotlivým druhům nejvíce chutná.

„Zatím nemáme žádné zprávy o tom, kdy se otevřou brány zoologických zahrad a tak se snažíme zůstat v kontaktu s veřejností alespoň prostřednictvím našich sociálních sítí. Jsme velmi vděční za obrovskou vlnu solidarity, která se projevila zvýšeným zájmem o adopce zvířat. Ale chtěli jsme zábavnou a zároveň naučnou formou umožnit našim fanouškům přispět třeba jen malou částkou na provoz zoo,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Jak na to? Stačí vybrat zvíře, které chcete nakrmit, zvolit vhodné položky z jeho jídelníčku, množství této potravy a zaplatit. Tedy úplně stejně, jako v kterémkoliv jiném on-line obchodě s potravinami. Systém následně na zadaný e-mail odešle tzv. zoočtenku. Web BrnoID.cz není určený jen pro obyvatele Brna, ale prakticky pro všechny. Pokud někdo nepochází z jihomoravské metropole a nemá na BrnoID.cz svůj profil, stačí zadat jen e-mail, heslo a může pohodlně nakupovat.

Nakoupit můžete například pro ledního medvěda nebo pandu červenou:

Ahoj, já jsem lední medvěd a jsem ohrožený druh. Můj domov se mi totiž rozpouští pod tlapami, ale neztrácím naději a věřím, že se tání ledovců podaří zastavit a moji kamarádi v Arktidě budou v bezpečí. V přírodě lovíme tuleně, běluhy a nepohrdneme ani mrtvou velrybou, vyvrženou na břeh. Tady v zoo dostávám různé druhy ryb i maso. Pro zpestření dostávám i troch ovoce či zeleniny.

Ahoj, já jsem červená panda. I když jsem šelma, tak jsem vegetarián. Sice občas slupnu nějakého malého živočicha, ale hlavní složkou potravy je bambus. Tady v zoo mi dávají čerstvý bambus každý den, ani nevím, kde takové množství berou. A kdyby mi to náhodou nestačilo, dostávám ještě bambusovou kaši s nastrouhaným jablíčkem a bambusové granule. Jako dobrůtku dostávám v malém množství ovoce.

Další rychlou možností je přímá platba přímo z mobilního telefonu:

Velmi jednoduše mohou lidé přispět také prostřednictvím svého mobilního bankovnictví. Stačí otevřít aplikaci, naskenovat QR kód z webu Zoo Brno, všechny údaje se automaticky načtou a odeslat. Darovat lze 200 Kč, 500 Kč nebo libovolnou částku.

Velikonoční on-line Zoo Brno:
V sobotu 3. dubna se můžete těšit v 10:00 na „obývákové“ krmení tygra sumaterského a v 11:00 na komentované krmení surikat.

V neděli 4. dubna zveme v 10:00 na on-line setkání se želvami paprsčitými, v 11:00 s akvarijními rybičkami a ve 12:00 s velbloudy.


Zoo Brno | zoomag.cz

Monika Brindzáková

Populární příspěvky