Příspěvky ze zoologické zahrady

Zoo Dvůr Králové

Zoo ve Dvoře Králové se specializuje především na chov afrických zvířat. Můžete si zde užít projížďky po zdejším safari či ekologické vzdělávací programy. K vidění jsou unikátní kolekce afrických zvířat, tropické pavilony, ptačí a vodní svět, lidoopi, šelmy, sloni a samozřejmě mnoho dalších zvířat z nejrůznějších koutů naší planety.

Ztráta safari parku ve Dvoře Králové přerostla 30 milionů Kč

Ztráta safari parku přerostla 30 milionů. Pomáhá ale rekordní podpora příznivců. Trvající koronavirová omezení prohlubují velkou ztrátu v příjmech Safari Parku Dvůr Králové. Zahrada navzdory tomu krizi zvládá díky neutuchající pomoci tisíců svých příznivců. Ti chov a záchranu afrických zvířat v Podkrkonoší podporují miliony korun.

Jeřáb královský pečuje o mládě

Jeřáb královský - jeden z chovných párů jeřábů královských pečuje o mládě. Je to poprvé po třech letech, kdy se v safari parku ve Dvoře Králové povedlo tyto ohrožené ptáky rozmnožit.

Vědcům se podařilo vytvořit dvě nová embrya bílých nosorožců severních

Embrya bílých nosorožců severních Vědcům a ochranářům, kteří se snaží o záchranu nosorožců bílých severních pomocí metod umělé reprodukce, se na konci roku 2020 povedlo...