Příspěvky ze zoologické zahrady

Zoo Ostrava

Zoo Ostrava je druhá největší zoo v České republice. Byla otevřena v roce 1951 a v současné době chová na 400 druhů zvířat. Specializuje se mimo jiné na chov vzácného lemura Sclaterova. Součástí zoo je i Velký ostravský les s několika naučnými stezkami, kde můžete při troše štěstí spatřit až 450 druhů planě rostoucích rostlin.

V Zoo Ostrava začaly rozkvétat rododendrony

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava začaly rozkvétat rododendrony a azalky, letos kvůli výrazně chladnějšímu předjarnímu období o několik týdnů později. V areálu zoo roste přes 7500 exemplářů těchto nepřehlédnutelných rostlin, což je nejvíce u nás i na Slovensku.

Zoo Ostrava podporuje záchranu hrocha a hrošíka v Africe!

Zoo Ostrava podporuje záchranu hrocha a hrošíka v Africe! Zoologická zahrada v Ostravě se stala jako jediná zoo ve střední Evropě oficiálním partnerem jedné z odborných skupin v rámci Mezinárodního svazu ochrany přírody (Specialist Group IUCN SSC)

Mláďata u antilop losích

Mláďata u antilop losích. Ve výběhu afrických zvířat v Zoo Ostrava je jaro obdobím porodů. Před časem se zde narodilo osm mláďat vodušek abok, nyní nastal čas porodů antilop losích.

Blatouchy a orseje – botanické zajímavosti Zoo Ostrava

Blatouchy a orseje - k jaru neodmyslitelně patří žlutá kachňata a housata pasoucí se na svěží zeleni. Podobnou podívanou nabízejí i zlatě blýskavé květy planých orsejů a blatouchů.

Puštíci v Zoo Ostrava vyvedli mláďata – chovaní i volně žijící

Puštíci v Zoo Ostrava: Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně vyvádějí mláďata puštíci. A to jak chovaní puštíci bělaví, tak i volně žijící puštíci obecní.

Chov šimpanzů v zoologických zahradách – přednáška v Zoo Ostrava

Chov šimpanzů v zoologických zahradách - květnová přednáška z cyklu Zajímavosti ze světa zoologie se týká problematiky chovu šimpanzů v lidské péči v podání zooložky Jany Pluháčkové,

Mezinárodní den levhartů v ostravské zoo

Na 3. května připadá Mezinárodní den levhartů, který se slaví od roku 2013. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava je od roku 1977 chován levhart cejlonský.

Tayra – nový druh v Zoo Ostrava

Tayra: Expozice malých kočkovitých šelem v Zoo Ostrava prošla loni výraznou proměnou. V přilehlých výbězích jsou k vidění převážně jihoameričtí savci. Novým druhem je lasicovitá šelma tayra.

Hnízdní sezóna supů v Zoo Ostrava

Hnízdní sezóna supů: Ostravská zoologická zahrada chová pět druhů supů. Na přelomu zimy a jara postupně všechny chovné páry zahájily hnízdní sezónu.

Další Bílý slon míří do Ostravy!

Další Bílý slon míří do Ostravy! Ostravská zoo získala ocenění za odchov v přírodě vyhubené ryby a bodovalo i mládě šimpanze.

Japonský vavřín – botanické zajímavosti Zoo Ostrava

Japonský vavřín - po dlouhé době se otevřely brány Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava a návštěvníci mohou opět obdivovat jak zvířata, tak i právě kvetoucí a plodící rostliny.

Baby boom u vzácných vodušek abok

Baby boom: Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se od začátku roku narodilo osm mláďat vodušek abok. Tím se stádo těchto vzácných antilop rozrostlo na rekordní počet v historii chovu zoo.