Příspěvky ze zoologické zahrady

Zoo Praha

Zoo Praha byla otevřená v září 1931. Dnes se toto zařízení pyšní moderními pavilony a expozicemi, které se snaží představovat zvířata v podmínkách blízkých jejich přirozenému prostředí. Zoo se také úspěšně podílí na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů.

Hlasité námluvy velkých želv v Zoo Praha

Námluvy velkých želv v Zoo Praha. Želví skupina se podle chovatelů z otevření travnatého výběhu velmi raduje a je možné ji nyní sledovat při prvních jarních pokusech o páření.

Zoo Praha doporučuje návštěvníkům nákup elektronických vstupenek

Od pondělí 17. května smí Zoo Praha do svého areálu dle nového vládního usnesení pustit v jeden moment návštěvníky na 50 procent své kapacity...

Boom hříbat v Dolním Dobřejově, stěhování koní Převalského z Troji

Boom hříbat v Dolním Dobřejově - první hříbě koně Převalského se v chovné stanici Zoo Praha v Dolním Dobřejově narodilo 16. dubna. Druhé přišlo na svět v sobotu.

„Babyboom“ v Zoo Praha. Jaká mláďata v těchto dnech uvidíte?

Jaká mláďata v těchto dnech uvidíte v Zoo Praha? Přesně 272 mláďat přišlo v Zoo Praha na svět od začátku letošního roku. Mnohé z 82 druhů savců, ptáků a plazů mohou návštěvníci v těchto dnech sledovat i ve venkovních expozicích.

Zoo Praha začala se záchranou karase obecného

Zoo Praha: Přes 160 jedinců karase obecného bylo vypuštěno do bývalého mlýnského náhonu v areálu Zoo Praha. Po několika měsících příprav tak do své první etapy vstoupil projekt na záchranu této dříve zcela běžné ryby.

Koně Převalského v hlavní roli

Koně Převalského: Video o koních Převalského, které jsme připravili u příležitosti EAZA Directors' Days 2021.

Zoo Praha virtuálně hostí EAZA Directors’ Days

Zoo Praha v těchto dnech hostí EAZA Directors' Days 2021. Setkání probíhají pochopitelně online a celou akci zahájilo toto video o naší zoo, které připomíná i její 90. výročí. Podívejte se!

Koně Převalského se prohánějí na Dívčích hradech

Koně Převalského se prohánějí na Dívčích hradech - téměř dvacetihektarová pláň na Dívčích hradech v Praze se dnes stala novým domovem koní Převalského.

Zoo Praha znovu otevírá. Co všechno vás čeká od pondělí?

Zoo Praha znovu otevírá - od pondělí 12. dubna se na vás Zoo Praha opět těší ve venkovních prostorách. Pavilony ještě budou muset zůstat uzavřeny. Jaká další pravidla platí a na co se v zoo můžete těšit?

Kawi už prozkoumává expozici a opouští máminu náruč

Kawi: Už téměř pět měsíců bude mladému samci orangutana sumaterského Pustakawanovi, zkráceně Kawimu. Zatímco ještě nedávno se nehnul od své matky a pevně se jí držel, teď si ji troufá alespoň na chvilku opustit. Dokonce už zkouší ochutnávat zeleninu, kterou dostávají ostatní orangutani.

Křest nové knihy Ztichlá zoo

Ztichlá zoo - obrazová publikace zachycuje období od začátku března 2020 do konce února 2021, kdy byla Zoo Praha téměř polovinu času zavřená – a mnohé jste v ní proto neviděli.

Bongové horští dostali velikonoční pomlázku

Bongové horští dostali velikonoční pomlázku. Chovatelka letos naservírovala bongům horským část krmné dávky ve velikonoční úpravě.