468x60

Adoptivní rodiče a sponzoři v Zoo Praha – nejvíce jich mají sloni

Podobné příspěvky

Adoptivní rodiče a sponzoři v ZOO PRAHA

Přesně 5021 (adoptivní rodiče a sponzoři) se jich v loňském roce zapojilo do podpory chovu zvířat v Zoo Praha. Dalších více než jedenáct tisíc příznivců pražské zoo nakoupilo 40 211 stravenek. V seznamu top 10 u adopcí a sponzoringu vedou slon indický, psoun prériový a gorila nížinná. Na stravenkovém seznamu jsou na špici ďábel medvědovitý, hrabáč kapský a surikata. Představujeme vám nejpopulárnější zvířata v Zoo Praha z hlediska zájmu veřejnosti o jejich podporu.

„Zapojení příznivců naší zoo do adopcí a sponzoringu svým způsobem odráží popularitu různých druhů zvířat. Na prvenství slonů v roce 2020 má jistě zásluhu i narození dvou sloních princezen – Lakuny a Amalee,“ popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Za každou, i sebemenší podporu velice děkuji! Peněžní dary v celkové hodnotě 11 376 721 korun směřované na adopci a sponzoring zvířat jsou pro nás obzvlášť v této složité době nesmírně důležité.“

První desítku nejčastěji adoptovaných a sponzorovaných zvířat obsadili v roce 2020 až na jedinou výjimku savci. Z ptáků byl nejúspěšnější tučňák Humboldtův a jedničkou mezi plazy je na tomto seznamu gekon zázračný:

1. slon indický
2. psoun prériový
3. gorila nížinná
4. outloň váhavý
5. surikata
6. vakoveverka létavá
7.- 8. tučňák Humboldtův a vlk eurasijský
9. panda červená
10. pardál obláčkový

V roce 2020 zaznamenala Zoo Praha velký nárůst podpory ze strany veřejnosti. Například slon indický má oproti loňskému roku šestkrát více adoptivních rodičů a sponzorů, psoun prériový se svým pětinásobným nárůstem podpory obsadil druhé místo.

„I když počet adoptivních rodičů a sponzorů meziročně výrazně stoupl, stále máme ještě několik zvířecích sirotků. Mezi nimi je například ropušník velký, jeřáb laločnatý nebo třeba kočka krátkouchá,“ dodává Miroslav Bobek.

Mezi Adoptivní rodiče a sponzozy ZOO Praha se můžete jednoduše zařadit i vy prostřednictvím webových stránek, kde je také zveřejněn seznam všech zvířat, která lze podpořit.

ZOO Praha | zoomag.cz

Populární příspěvky