468x60

Plaňky pro kozy v ZOO Chleby

Podobné příspěvky

Plaňky pro kozy v ZOO Chleby

ZOO Chleby zůstává v důsledku protiepidemických opatření i nadále pro veřejnost zavřená. K dnešnímu datu je to již 176 dní bez přítomnosti návštěvníků. Pro organizaci, která je přístupná celoročně, včetně víkendů a svátků, a jejíž provoz běží z drtivé většiny ze vstupného, je to tragická situace.

ZOO Chleby patří mezi 16 nejvýznamnějších zahrad v republice, které sdružuje UCSZOO, jako za jedinou z nich nestojí žádný zřizovatel. Současný stav je tak pro Zoo Chleby mnohem komplikovanější. Protože jsme tušili, že situace na podzim nebude příznivá, pozastavili jsme veškeré investice a začali výrazně šetřit na horší časy. Samozřejmě není možné omezit péči o chovaná zvířata. Počet ošetřovatelů, stejně jako náklady na krmivo, údržbu, či vytápění, nebylo lze více snížit. Utnutí příjmů (dosud bez jakékoli kompenzace) nám tak přerušilo plánované dokončení expozice hospodářských zvířat, pracovně nazývané statek. Stáj statku je kompletně hotova, zbývá postavit plot výběhu, na který nám, v souvislosti s opakovaným a trvajícím uzavřením zoologických zahrad, nezbývají finanční prostředky.

Jelikož věříme na obrat k lepšímu, dokončení statku nevzdáváme. Rozhodli jsme se oslovit naše příznivce a na platformě Hithit zveřejnili sbírku na stavbu plotu (bit.ly/kupplanku) – Plaňky pro kozy v ZOO Chleby, kde je pro dárce připravena široká nabídka odměn. Přispěním získají jistě také dobrý pocit, že se podíleli na něčem hmatatelném a podpořili další rozvoj ZOO Chleby.

Co návštěvníci v novém statku uvidí, není žádným tajemstvím. Do expozice přestěhujeme stádo zakrslých koz, ovce, oslice, lamy a drůbež, které již v zoo chováme. Budou je následovat prasátka, králíci, či kráva. V dnešní době drobný chov hospodářských zvířat na vesnicích uvadá a děti tak mnohdy nemají dostatek příležitostí k seznámení se s těmito nepostradatelnými tvory. Děti si zvířecí kamarády budou moci pohladit, nakrmit, podrbat nebo vyčistit jejich kožíšky, rodiče si v uklidňující přítomnosti zvířat užijí radost svých potomků.

ZOO Chleby


— Plaňky pro kozy v ZOO Chleby — | zoomag.cz

Populární příspěvky